Rami Kütüphanesi
Rami Kütüphanesi
Eser Adı
İstanbul Rami Kütüphanesi

Sıkça Sorulan Sorular

Rami kütüphanesi'ne nasıl gelebilirim?

Otobüsle: 37A, 37E, 37Y, 38B numaralı otobüsleri kullanarak kütüphanemize ulaşabilirsiniz. Otobüs ile ulaşımsağlayacak ziyaretçilerimizin Talimhane Caddesi durağında inmeleri gerekmektedir. Durak vekütüphanemizin arasında 5 dakikalık yürüme mesafesi bulunmaktadır.

Metroyla Ulaşım: M1A ve M1B metrolarını kullanarak kütüphanemize ulaşabilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım: A-27 ve A-74 numaralı minibüs hatlarını kullanarakkütüphanemize ulaşabilirsiniz. Minibüs ile ulaşım sağlayacak ziyaretçilerimizin Rami Kışla Caddesi veya Talimhane Caddesi durağında inmeleri gerekmektedir.

Tramvayla Ulaşım: T4 Topkapı- Mescid-i Selam Tramvay Hattı ile Rami durağında inerek kütüphanemize ulaşabilirsiniz.

Özel aracınızla da kütüphaneye ulaşım sağlamanız mümkündür. Aracınızı Eyüp Belediyesi’nin 500 araç kapasiteli ücretli otoparkına park edebilirsiniz.

Kütüphanenin iletişim bilgileri nelerdir?

Adres

Rami Kışla Müdürlüğü, Yeni Rami Mahallesi, Rami Kışla Caddesi, No. 98/1 Eyüpsultan / İstanbul

Telefon

0(212) 934 38 55

Kütüphane çalışma saatlerini öğrenebilir miyim?

https://ramikutuphanesi.gov.tr/hakkimizda/calisma-saatleri bölümünden çalışma saatlerini öğrenebilirsiniz.

* Tüm kütüphane/salonlar ihtiyaç halinde kısa süreli olarak kapatılarak, okuyucular diğer salonlara yönlendirilebilir.

Kütüphanede otopark mevcut mu?

Kütüphane çevresinde Eyüpsultan Belediyesine ait otoparklar mevcuttur. Kullanıcılarımız bu otoparklara yönlendirilmektedir. Kütüphane Otoparkı personel araçlarına, kütüphaneyi gezmeye gelen okul servislerine açıktır.

Kütüphane girişi ücretli mi?

Kütüphanemiz tüm halkımızın kullanımına açık olup girişte herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Kütüphaneyi kimler kullanabilir?

Rami Kütüphanesi içerisinde 0-3 yaş çocuklarımıza hitap eden bir Bebek Kütüphanesi’nden başlayarak tüm yaş grupları ve araştırmacılar için okuma ve çalışma salonları bulunmaktadır. Yaş veya eğitim durumu kısıtlaması bulunmaksızın Rami Kütüphanesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Kütüphaneye evcil hayvanımla gelebilir miyim?

Yırtıcı olmayan, gerekli güvenlik ve temizlik önlemleri sahibi tarafından alınmış evcil hayvan dostlarımız Kütüphane bahçesine alınmaktadır.

Aradığım kitabın kütüphanede mevcut olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

KOHA veritabanı üzerinden (http://koha.ekutuphane.gov.tr/) katalog taraması yapabilir ya da kütüphanemizdeki bankoları kullanarak kaynak araştırması yapabilirsiniz.

Kitap ödünç alabilir miyim?

Kitap ödünç alma/verme işlemini kütüphane KOHA veritabanı üzerinden (http://koha.ekutuphane.gov.tr/) ve e-devlet’ten online olarak kayıt oluşturabilirsiniz. Kütüphanemizde bankoda bulunan görevlilerimizden ve/veya Kütüphane koridorlarındaki Selfcheck (Kitap ödünç al, iade et) personele ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilirsiniz. Kitaplarımız 15 gün süreyle ödünç verilmektedir.

Kütüphanede ortak kullanıma açık bilgisayarlar mevcut mu?

Kütüphanemizin ortak kullanım bilgisayarları hazırlık aşamasındadır. İlerleyen günlerde ortak kullanım bilgisayarlar faaliyete geçecektir.

Kütüphanede yiyecek/ içecek tüketebilir miyim?

Kütüphane kaynaklarından faydalanılan bölümlerde kapalı şişede su haricinde yiyecek/içecek tüketilmemelidir.Çalışma salonlarında ise ağzı kapalı bardak veya termosla içecek içebilirsiniz.

Kütüphanedeki etkinlik duyurularını nasıl takip edebilirim?

https://ramikutuphanesi.gov.tr/etkinlikler bölümünden ya da Kütüphane sosyal medya hesaplarından etkinlik takvimini takip edebilirsiniz.

Kütüphaneye kitap bağışlayabilir miyim?

Kütüphanenin bağış politikası doğrultusunda seçilen kaynakları bağışlayabilirsiniz. Bağış politikamıza buradan ulaşabilirsiniz.